Přejít na konec metadat
Přejít na začátek metadat

Prohlížíte starou verzi této stránky. Zobrazit aktuální verzi.

Porovnat s aktuální Zobrazit historii stránky

« Předchozí Verze 15 Další »

Následující návod popisuje instalaci námi používaných RFID čipů na standardní svozové nádoby.

RFID "puk"

Instaluje se do plastových nádob.

Otvor pro vložení čipu se nachází ve spodní části lemu nádoby, v levém bližším rohu, pokud se na nádobu díváme zepředu - viz obrázek:

Instalace pomocí kladiva

Pokud lze prázdnou nádobu otočit a položit tak, aby byla dnem vzhůru, lze použít pro instalaci kladivo. Vzhledem k možnosti poničení žebrování lemu je vhodné používat kladivo s gumovými konci. Nádobu je vhodné položit na pracovní podložkou (aby nedošlo k poškození hrany popelnice, například od kamenů). RFID čip je třeba založit do ISO otvoru tak, aby NEBYLA vidět černá část, kladivem pak čip zatlouct tak, aby nepřečníval přes hranu ISO otvoru v lemu nádoby.

Instalace pomocí samosvorných kleští

Nejvhodnější typ kleští - samosvorné kleště typu C, s výkyvnými koncovkami, rozvor čelistí přibližně 10 cm. Dostupné například zde: www.kingtony.cz

Ideální v případě, že instalace bude probíhat na již používané nádoby, ve kterých se nachází odpad.

Je třeba jednou rukou přidržet RFID čip u ISO otvoru tak, aby NEBYLA vidět černá část a zamáčknout ho do lemu nádoby pomocí kleští tak, aby čip nepřečníval přes hranu ISO otvoru.

Našroubování pomocí aku vrtačky

Na RFID čipu se nachází závit. Pomocí aku vrtačky a redukce, na kterou se čip nasadí lze zašroubovat do ISO otvoru. Redukci je možné objednat přímo přes nás.

 

Nýtovací RFID čipy

Instalace na kovové nádoby, popřípadě plastové, kde nelze využít horní antény pro čtení na vyklapěči, popřípadě kde se ke čtení RFID kódu musí použít ruční čtečka (jako je například nádoba typu zvon).

Výběr vhodného nýtu

Pro kovovou popelnici postačuje nýt o šířce 4mm s délkou hlavy 10mm, pro plastovou popelnici (má silnější stěnu a z vnitřní strany by se měla vložit kovová podložka, aby nýt stěnu neprotlačil) musí být délka hlavy vyšší, kolem 18 mm. Maximální průměr hlavy nýtu je 10mm (ten jde z venčí zasadit do otvoru v RFID čipu).

Vyvrtání otvorů

Výška umístění čipu by se měla vždy odvíjet dle typu vyklápěče svozového vozidla a před samotnou instalací čipu pro konkrétní typ nádoby je třeba vyzkoušet funkčnost načítání pomocí dolních antén na vyklápěči - viz vzorové umístění čipu na kovovém a plastovém kontejneru o objemu 1100 l a kovové popelnici o objemu 110 l. Přiložením na nádobu a posouváním čipu (tak, aby prsty nezakrývaly čip) zjistíme optimální pozici čipu. Tuto pozici označíme a po sejmutí z vyklápěče je třeba do nádoby vyvrtat dva otvory v dané výšce, 3,1cm vzdálené od sebe. Šířka otvoru se odvíjí od velikosti nýtu.

Nýtování

Nýt s kleštěmi se zakládá zvenčí do čipu a fixuje se do stěny nádoby.

Při nýtování do plastového kontejneru je možné z vnitřní strany vložit kovovou podložku, která nýt podrží (nedojde k deformaci plastu).

Čip pro velkoobjemové kontejnery

Uchycení probíhá nýtováním nebo přišroubováním na nádobu.

Pasportizace nádob

Přidávání očipovaných nádob ke správnému stanovišti probíhá pomocí mobilní aplikace SMOK iPGO, kterou nainstalujete na mobilním telefonu se systémem Android (zjednodušený návod na její používání najdete zde)

nebo pomocí speciální čtečky, tzv. DataCollectoru.

  • Žádné štítky