Přejít na konec metadat
Přejít na začátek metadat

Nastavení telefonu

Je třeba mít správně nastavený telefon a aplikaci SMOK iPGO. Pro správnou funkčnost je nutné splnit následující podmínky:

  • Zapnutá data - V telefonu je SIM karta se zapnutými mobilními daty, popřípadě je mobilní telefon připojen na WIFI.
  • Zapnuté polohové služby (GPS).
  • Povolená oprávnění aplikace SMOK iPGO – Fotoaparát, Poloha, Telefon a Úložiště (lze změnit v informacích dané aplikace v nastavení mobilního telefonu, pokud je třeba toto nastavení opravit).
  • Připojená anténa pro načítání RFID kódů - po připojení k telefonu je třeba navázat komunikaci mezi anténou a aplikací. To uživatel provede například pomocí tlačítka "..." vedle pole pro zadání RFID kódu 1.
  • Nastavení aplikace SMOK iPGO – Je plně funkční ve výchozím nastavení. Přístup do nastavení najdete pod ikonou ozubeného kola v levé horní části aplikace. V rámci nastavení lze aplikace upravit dle požadavků zákazníka. Výchozí nastavení můžete obnovit pomocí stejně pojmenované položky.

Zákládní scénář načítání RFID čipů

Ve webové aplikaci ICHI jsou uložená stanoviště s nádobami bez přiřazených kódů. Uživatel načítá kód v rámci úpravy nádoby na zvoleném stanovišti a to buď s mobilní čtečkou nebo mobilním telefonem s připojenou anténou a nainstalovanou aplikací SMOK iPGO.

1) Přihlášení

2) Základní obrazovka

3) Načtení stanovišť

4) Seznam stanovišť

5) Možnosti stanoviště

6) Seznam nádob

7) Možnosti nádoby

8) Načtení RFID a uložení

(1) Po zadání přihlašovacích údajů (2) zvolíme na základní obrazovce pomocí tlačítka Načíst stanoviště pro definici stažení stanovišť.

(3) Zvolením skupiny stanovišť, popřípadě části názvu adresy omezíme výsledný výběr pro načtení, lze ho specifikovat i dalšími parametry jako vzdálenost od aktuální polohy, dle času vytvoření stanoviště nebo tím, jestli na stanovišti u nádoby je nebo není načten RFID kód (v tom případě se nebudou zobrazovat stanoviště, která už jste s mobilní čtečkou zpracovali). Načtení potvrdíme pomocí tlačítka Stáhnout stanoviště.

(4) Vypsaný seznam stanovišť lze seřadit pomocí dvou tlačítek ve spodní části stránky – Seřadit podle vzdálenosti (od aktuální pozice GPS mobilního zařízení), nebo Seřadit podle adresy.  Pomocí tlačítka Mapa vypsaná stanoviště můžete zobrazit na mapovém podkladu. Z aplikace lze stanoviště i založit, pokud se v databázi ještě nenachází. Tuto funkci vyvoláte pomocí tlačítka Přidejte stanovištěVýběr stanoviště z načteného seznamu probíhá dotykem. 

(5) Dotyk na vybrané stanoviště vyvolá dialogové okno s možnostmi stanoviště. Základní položka, kterou budeme používat je Nádoby na stanovišti.

(6) Tato volba nám zobrazí v horní části okna informace o stanovišti a hned pod nimi vypíše seznam nádob, které se zde nachází. Pokud chcete přiřadit na stanoviště nádobu, která zatím není evidovaná, lze tak učinit pomocí volby Přidat novou nádobu ve spodní části okna. Po výběru nádoby (opět dotykem) se objeví další dialogové okno.

(7) Volbou Přidat poznámku můžete přiřadit k nádobě poznámku, pokud byl s nádobou na daném stanovišti nějaký problém. Kromě předvolených možností, na které stačí jen kliknout a označí se žlutě, lze přidat i fotografii nebo vlastní poznámku po kliknutí na příslušné tlačítko. Volbou Upravit nakládku otevřeme okno úprav vybrané nádoby.

(8) V okně úpravy / založení nádoby lze nastavit typ nádoby, četnost svozu, typ odpadu a hlavně pomocí připojené antény - kliknutím na tlačítko vedle pole pro RFID kód 1 načíst kód, který je umístěný na nádobě. Vložení kódu proběhne automaticky po přiblížení antény k čipu. Pomocí tlačítka na řádku Pozice lze aktualizovat GPS pozici stanoviště, tak aby odpovídala skutečnému umístění nádoby. Nezapomeňte vše uložit tlačítkem ve spodní části okna Uložit. Tím zahájíme přenos dat na server ICHI. Odesílání dat do databáze ICHI je indikována modrým podbarvením upravené nádoby. 

Druhý scénář

V ICHI se vytvoří svozová trasa, kterou se určí, jaká stanoviště se mají se čtečkou projít. Pracovník tuto trasu po přihlášení do aplikace načte a očipuje jednotlivé nádoby na stanovištích.

1) Vytvoření trasy
2) Základní obrazovka
3) Seznam tras
4 )Seznam stanovišť

(1) Pomocí tlačítka v Seznamu svozových tras vytvoříme trasu, která bude obsahovat požadovaná stanoviště a nádoby. Dále je třeba nastavit, pro jaké mobilní zařízení bude tento seznam viditelný. Nepoužíváme funkci Vyslání trasy.

(2) Na mobilním zařízení po přihlášení použijeme na základní obrazovce tlačítko Trasy pro inventarizaci a (3) po zvolení dané trasy dotykem ji načteme pomocí tlačítka Zvolte implementaci.

(4) S otevřeným seznamem stanovišť z daného zadání pracujeme podobně jako v základním scénáři.

Založení nového stanoviště

Pokud v databázi nemáte potřebné stanoviště, lze ho v mobilní aplikaci SMOK iPGO také založit. K tomu je určené tlačítko "Přidejte stanoviště" (1), které najdete na hlavní stránce aplikace. Po jeho stisknutí stačí vyplnit informace o stanovišti (2). Zadání adresy, popisu a typu stanoviště je podobné jako v ICHI. Od verze aplikace 2.5.0 lze zvolit i tzv. "Klienta." Výběrem určíte zařazení stanoviště ke konkrétní skupině zákazníků (ve většině případů přiřazujete stanoviště k určité obci). Pokud se nacházíte přímo u nádoby, lze aktualizovat polohu stanoviště pomocí tlačítka se třemi tečkami. K uložení stanoviště (3) dojde po stisknutí tlačítka Uložit. Zápis nového stanoviště do databáze je náročnější než úprava stanoviště a nádoby, která se v databázi nachází. Proto je vhodné pro zobrazení nového stanoviště chvíli počkat.

Právě uložené stanoviště zobrazíte vhodným filtrováním po opětovném načtení stanovišť pro zvolenou kolekci.

1) Seznam stanovišť2) Nové stanoviště3) Uložení stanoviště