Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Co je potřeba pro připojení k online semináři?

 • tichá místnost, běžný kancelářský počítač/notebook a připojení k internetu
 • sluchátka s mikrofonem, případně kamera
 • zaslané podklady z potvrzovacího e-mailu

Jak se připojit k semináři

Nemám nainstalovaný Microsoft TEAMS, nebo si tím nejsem jistý

 1. Školení si pustíte přes webový prohlížeč.
  1. Klikněte na pokračovat v tomto prohlížeči
  2. Prohlížeč po Vás může (ale také nemusí) chtít povolit mikrofon a kameru. Pokud se to stane, klikněte na tlačítko Povolit.  3. Dostanete se do "předsálí", kde přednastavíte svůj profil (nejdůležitější je napsat své celé jméno pro snazší identifikaci do prostoru pro napsání Vašeho jména).
  4. Po nastavení Vašeho profilu klikněte na Připojit se a dostanete do schůzky.

  5. Nyní se Vám mohou objevit dvě hlášky: Až schůzka začne, dáme ostatním vědět, že čekáte (tato hláška říká, že organizátor školení ještě nezačal vysílat), nebo se Vám objeví: Účastníkům schůzky jsme dali vědět, že čekáte (tato hláška říká, že organizátor školení již vysílá a brzy Vás do vysílání přijme).

 2. Aplikaci MS TEAMS si stáhnete po kliknutí na odkaz: Stáhnout hned, který se Vám objeví v dolní části obrazovky.

  1. Kliknete na stažený soubor.


  2. Poté kliknete na tlačítko Spustit. Za pár vteřin se Vám zobrazí předsálí před vstupem do schůzky (viz část Mám nainstalovanou aplikaci TEAMS).

 

Mám nainstalovanou aplikaci TEAMS

Po kliknutí na odkaz v potvrzovacím e-mailu se Vám objeví následující hláška. Klikněte na tlačítko Otevřít.

Dostanete se do "předsálí", kde přednastavíte svůj profil (nejdůležitější je napsat své celé jméno pro snazší identifikaci do prostoru pro napsání Vašeho jména).

Po nastavení Vašeho profilu klikněte na Připojit se a dostanete do schůzky.

Nyní se Vám mohou objevit dvě hlášky: Až schůzka začne, dáme ostatním vědět, že čekáte (tato hláška říká, že organizátor školení ještě nezačal vysílat), nebo se Vám objeví: Účastníkům schůzky jsme dali vědět, že čekáte (tato hláška říká, že organizátor školení již vysílá a brzy Vás do vysílání přijme).

 

Jak vypadá rozhraní schůzky?

Nyní vidíte promítanou schůzku od lektora. Můžete si zapnout mikrofon, kameru, případně napsat do chatu. Vše je popsáno na obrázku níže.

Mám potíže s připojením

V případě potíží s připojením kontaktujte organizátora školení. Pokud se nelze připojit ke školení, bude dost pravděpodobně problém v interních IT restrikcích, bude tedy nutné kontaktovat i vašeho IT technika. V některých firmách je totiž připojování přes aplikaci TEAMS zakázáno a musí být IT techniky povolováno.

 • No labels